Rozhodnutí č. 10

Dnes začnu trošku netradičně a podíváme se na to, jakým způsobem mi bylo zasláno jubilejní, desáté, rozhodnutí. Resp. co tomu předcházelo.

Dne 22. 11. 2018 jsem zaslal Mgr. Smutné, která má na starosti vyřizování žádostí v rámci InfZ. a zpracovává i veškerá, zde uvedená, nezákonná rozhodnutí, e-mail s žádostí o doručování prostřednictvím elektronické pošty. Že by návrat do minulosti? Tak trochu. Nyní jsem  ale požadoval, aby mi byla takto zasílána všechna budoucí rozhodnutí v této věci.

Domníval jsem se, že věc jsme již v minulosti dostatečně vydiskutovali (pro jistotu jsem ale přiložil i odkaz) a úřad nebude opět argumentovat tím, že dopředu neví, zda elektronický podpis vlastním, či nikoliv, a zda datovou (e-mailovou) zprávu potvrdím. Skoro měsíc se nedělo nic, žádná reakce, a najednou se v mé poštovní schránce objevilo oznámení, že mám na České poště dopis z KÚÚK – odboru legislativně-právního. Zaslal jsem tedy e-mail Krajskému úřadu, který jsem adresoval i nadřízeným osobám paní magistry.

Tímto musím pochválit Ing. Zemaníka (ano, paradoxně toho pána, který opakovaně podepisuje nezákonná rozhodnutí), který zajistil, aby na můj e-mail zareagoval JUDr. Svoboda (odbor legislativně-právní).

Ten v úvodu odkázal na ředitele krajského úřadu, a následně mi jako “My Karel IV” sdělil následující:

Nemůžeme oznamovat pouhým zasláním na Vaši e-mailovou adresu. Nevedeme informaci, že máte uznávaný el. podpis. V příloze tohoto e-mailu Vám zasíláme rozhodnutí v elektronické podobě.” Zajímavé sdělení, že? 🙂

” Nevedeme informaci, že máte uznávaný el. podpis “

A proč byste tuto informaci měli mít jako podmínku k zaslání rozhodnutí e-mailem, pane doktore? Vždyť toto jsme si již vyříkali, nebo ne? 🙂

Následně jsem byl poučen o tom, o čem jsem v minulosti poučil úřad já a bylo vyřešeno. Rozhodnutí jsem dostal jak elektronicky, tak (zcela zbytečně) v papírové formě.

Následující den jsem elektronicky potvrdil, že jsem rozhodnutí řádně přijal.

” Tak proč zase ty obstrukce? “

Teď ale k samotné věci. Rozhodnutí je opět odmítavé a nezákonné.

Dále bez komentáře …